Kripto Para Fonlarından Çıkış Devam Ederken Para Girişi Süren Coin Dikkat Çekti!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta oldukça az hareket ederken kurumsal kripto para fonlarında da çıkış azaldı.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, Bitcoin’in geçtiğimiz ayın ortasında sert bir düşüşle 25 bin dolar seviyelerine gerilemesinin ardından kurumsal kripto para fonlarında çıkış serisi 3. haftaya uzandı. Verilere göre 11 milyon dolar değerinde fon çıkışı yaşanırken Solana’ya (SOL) fon girişi olması dikkat çekti.

Bitcoin hacim bakımından yine fonların odak noktası olarak yer aldı. Genel para çıkışının aksine Bitcoin fonlarına 3,8 milyon dolarlık giriş yaşanırken Ethereum’dan geçtiğimiz hafta 3,2 milyon dolarlık fon çıktı. Ayrıca short (kısa) Bitcoin fonundan da 3,3 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Son 7 haftada yaşanan olumsuz hava toplamda 342 milyon dolarlık fon çıkışına neden oldu.

Geçtiğimiz hafta altcoinlerde genel olarak çıkış görünmesine karşılık Solana’ya para girişi yaşandı. Bu hafta ile birlikte 9 haftadır para girişi yapılan Solana’ya yılın başından beri toplamda 26 milyon dolarlık fon girişi gerçekleşmiş oldu. En dikkat çeken para çıkışı 8,8 milyon dolarla Polygon’da (MATIC) olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan ülke bazlı çıkışlarda yine başı Almanya çekti. Almanya 27 milyon dolarlık çıkışla en çok para çıkışı yaşanan ülke olurken ikinci sırada 800 bin dolarla İsveç yer aldı. Ayrıca İsviçre’de 14,8 milyon dolarlık para girişi gözlemlendi.

source site-9