Samsung, sevilen özelliği artık desteklemiyor!

Teknoloji devi Samsung’un mobil cihazlarında kullandığı One UI kullanıcı arayüzüyle ilgili dikkat çekici bir detay aktarıldı. Aktarılan bilgilere göre One UI, özellikle Apple cihazlarında sıklıkla kullanılan önemli bir özelliği desteklemeyecek. İşte detaylar

Samsung, pil sağlığınızı göstermiyor!

Samsung One UI için yayımlanan 6.0 güncellemesiyle birlikte arayüzde birçok önemli değişikliğe gidildi. Fakat arayüz, kullanıcıların cihazlarının batarya sağlığı ile ilgili bilgi alabilecekleri özellikleri desteklemeyecek şekilde geliştirdi.

Batarya sağlığı gibi önemli bir hususta bilgi alamayacaklarını öğrenerek hayal kırıklığına uğrayan One UI kullanıcıları, söz konusu güncellemeyi büyük bir tepkiyle karşıladı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar, Samsung’un doğru bir adım atmadığını gözler önüne serer nitelikte.

Android 14’ten bahsettiğimiz bu günlerde, kullanıcıların önemseyerek takip ettikleri bir özelliğin kullanımdan kaldırılmış olması gerçekten de dikkat çekici bir detay. Şirketin söz konusu eksikliği giderip gidermeyeceği ise dikkatle takip edilen detaylar arasında.

120W hızlı şarj, Snapdragon 8 Gen 3 ve dahası: Xiaomi 14 için tarih verildi!

120W hızlı şarj, Snapdragon 8 Gen 3 ve dahası: Xiaomi 14 için tarih verildi!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modellerini içeren Xiaomi 14 ailesi geliyor. İşte Xiaomi 14’ün tanıtım tarihi.

Arayüz dâhilinde göremeyeceğiniz diğer özellikler de şu şekilde:

  • Bataryanın maksimum şarj kapasitesi
  • İlk kullanım tarihi
  • Şarj voltajı
  • Bataryanın üretim tarihi

Bu bağlamda, artık cihaz üzerinden önemli batarya verilerinize kolay bir şekilde ulaşamayacağınızı açıkça söyleyebiliriz. İlerleyen süreçte, batarya performansınızın takibini sağlamak üzere üçüncü parti bir uygulama kullanmanız gerekecek.

Peki, sizler bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, yayımlayacağı güncellemelerde bu hususa el atacak mı? Görüşlerinizi ve tahminlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

source site-30