Grayscale Cüzdanları Tespit Edildi: 16 Milyar Dolarlık Bitcoin Var!

Kripto odaklı yatırım şirketi Grayscale’in sır gibi sakladığı 16,1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) içeren 1.750’den fazla cüzdan tespit edildi.

On-chain analitik platformu Arkham Intelligence 6 Eylül tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinde yayınladığı gönderide, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 1.750‘den fazla cüzdanda bulunan Bitcoin varlıklarını tespit ettiklerini duyurdu.

Arkham Intelligence, Grayscale’in toplamda 16,1 milyar dolar değerinde ortalama 625 bin BTC içeren 1.750’den fazla cüzdana sahip olduğunu söyledi. Platform ayrıca bu durumun Grayscale’i dünya çapında en büyük 2. Bitcoin kuruluşu yaptığını ifade etti.

Grayscale geçmişte varlıklarına dair yaptığı bir açıklamada, varlıklarına dair bildirimde bulunmuş ancak güvenlik endişeleri nedeniyle cüzdan adreslerini ortaya çıkarmaktan kaçınmıştı.

Veriler, her cüzdanda 1.000’den fazla BTC bulunmadığını gösterdi. Bunun yanı sıra GBTC fonunda 4,9 milyar dolar değerinde ek 3,03 milyon adet Ethereum (ETH) saklandığı da Arkham tarafından verilen bilgiler arasında yer aldı.

Grayscale’in bu varlıkları yakında kurabileceği bir spot Bitcoin ETF’ine (borsa yatırım fonu) aktarma ihtimali bulunuyor. Şirket geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) açtığı temyiz davasını kazanmış ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, bunun üzerine SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylamak zorunda kalacağını öne sürmüştü.

source site-9