Bu Altcoin Sahiplerinin Sayısı 5 Milyona Ulaştı: Bu Veriler Ne Anlama Geliyor?

Litecoin ‘in (LTC) fiyatındaki dalgalanmalara rağmen, kripto para biriminin uzun vadeli sahiplerinde geçtiğimiz yıl kayda değer bir artış gözlendi. Kripto analiz platformu IntoTheBlock’un verilerine göre, 12 aydan uzun süredir LTC tutan adreslerin sayısı önemli bir kilometre taşına ulaştı.

Ayrıntılı olarak, bu sayı bu hafta beş milyona ulaştı. Bu, Ağustos 96’de kaydedilen 2.55 milyon adresten% 2022’lık önemli bir artışa işaret ediyor. Dolayısıyla bu, dijital varlığa duyulan güvenin arttığını gösteriyor.

Özellikle, altcoin‘in yatırımcılar arasındaki ‘HODLing’ kültürü sağlam kalmıştır. Aslında, toplam LTC arzının yaklaşık %13’üne beş yıl boyunca dokunulmadı. Piyasadaki birçok katılımcı, uzun vadeli sahiplerin artışından hemen önce meydana gelen üçüncü yarılanma olayını hevesle bekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yarılanma olayları genellikle uzun vadeli büyüme için potansiyel katalizörler olarak görülürken, LTC’nin fiyatı yarılanmanın ardından bir düşüş yaşadı. Spesifik olarak, 92 dolardan 62 dolarlık mevcut değerine düşerek %32’lik bir düşüşü temsil etti. Buna rağmen Litecoin’in rekabet üstünlüğünü koruduğu görülüyor.

Kripto dünyasına, çeşitli altcoinlerin fiyatlarını etkileyen düzenleyici incelemeler damgasını vurdu. Buna karşılık LTC, kripto borsası devi Binance’in dahil olduğu bir davada emtia olarak sınıflandırıldığı ve potansiyel olarak bazı düzenleyici zorluklardan izole edildiği için öne çıktı.

Ayrıca, LTC’nin ağ hash oranı ve zorluk seviyeleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın kalarak sağlamlığını ve devam eden madencilik faaliyetini vurguladı. Bu faktörler ve uzun vadeli sahiplerinin sayısının artması, Litecoin’in sürekli gelişen dijital varlık piyasasında izlenmesi gereken ilginç bir kripto olmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Kaynak : Crypto News Land

source site-7