Arthur Hayes’ten Bitcoin ve Faiz Yorumu

BitMEX’in kurucusu ve Maelstrom’un şu anki Baş Yatırım Sorumlusu Arthur Hayes’ten haber var. Bitcoin ve faiz ilişkisine dair önemli açıklamalar geldi. Kore Blockchain Haftası’nın açılış konuşmasında şaşırtıcı bir açıklama yapan Hayes, Bitcoin’in performansının daha önce inanıldığı gibi faiz oranlarına yakından bağlı olmayabileceğini öne sürüyor. Ayrıca geleneksel bilgeliğe meydan okuyor.

Beklentilerde bir değişim: Bitcoin trendi tersine çeviriyor

Hayes, finans dünyasındaki beklenmedik bir eğilimi vurgulayarak sözlerine başladı. Federal Reserv’in son zamanlardaki agresif faiz artırım döngüsüne işaret ediyor. Bitcoin ve çeşitli risk varlıkları beklenen aşağı yönlü yörüngeyi takip etmediğine işaret ediyor. Buna göre geleneksel beklentilere meydan okuyor.

Burada kuşkusuz faiz artışlarının istenmeyen sonuçları söz konusu. Buna göre Hayes, ilginç bir şekilde, faiz artışları ile Bitcoin ve risk varlıkları için aşağı yönlü sonuçlar arasındaki geleneksel korelasyonun bir dönüşüm geçirdiğini iddia ediyor. Federal Reserv’in enflasyona karşı savaşında faiz oranlarını artırma kararının istenmeyen sonuçlarını araştırıyor.

Paradoksal bir senaryo: Faiz oranları ve ekonomik büyüme

Hayes’e göre bu stratejinin öngörülemeyen sonuçlarından biri, yükselen finansal varlık fiyatlarının sermaye kazancı vergilerinin ve devlet gelirlerinin artmasına neden olabilmesi. Ancak, Federal Reserv faiz oranlarını yükselttiğinde, bu varlık fiyatları durgunlaşarak vergi gelirlerini azaltabiliyor.

CNCB: Beklenen Onay Bu Tarihte Çıkacak! Bitcoin Boğa Sinyali

Bitcoin haricinde de yorumlar var. Hayes, düşündürücü bir şekilde, bu koşulların nasıl kemer sıkma yanlısı siyasi kararlara yol açabileceğine işaret ediyor. Ayrıca bunun da açıkları artıracağını açıklıyor. Böyle bir durum Hayes’e göre ABD Hazinesi’ni daha fazla tahvil ihraç etmeye itecek. İlginç bir şekilde, varlıklı tahvil sahiplerine yapılan faiz ödemeleri, harcamaları ve nominal GSYH büyümesini teşvik edecek. Ayrıca Federal Reserv’in faiz artışlarının istemeden ekonomik genişlemeyi teşvik ettiği ilginç bir paradoks yaratacak.

Bitcoin’in geleceği: Olumlu bir bakış

Hayes, Federal Reserv‘in faiz oranları konusundaki gelecekteki tutumundan bağımsız olarak değerlendirme yapıyor. Buna göre, kripto para sektörünün iyi bir konumda olduğunu vurguluyor. Özellikle Bitcoin BTC’nin önümüzdeki dönemde önemli performans iyileştirmeleri potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor. Bu iyimser görünümün bir sonucu var. Dinamik ekonomik faktörlere yanıt olarak gelişmeye devam eden kripto para piyasasının esnekliğine işaret ediyor. Ayrıca bu piyasanın uyarlanabilirliğinin altını çiziyor.

Binance Değil! Dev Borsa Bitcoin Adımını Açı

Arthur Hayes’in görüşleri, Bitcoin BTC’yi ve faiz oranlarıyla ilişkisini çevreleyen geleneksel anlatıya meydan okuyor. Kripto para ortamı olgunlaşmaya ve gelişen finansal ortamda yol almaya devam ediyor. Diğer taraftan kriptokoin.com olarak baktığımızda beklentilere meydan okuyan bir yönü var. Kendine özgü bir yol çizen ilgi çekici ve esnek bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.


source site-1